صفحه ها
دسته
وبلاگ من در بلاگفا
عکس من
وبلاگهاي دوستان
ورودي هاي پنجره اميد
معرفي وب سايت هاي پرطرفدار
سايتهاي دوستان
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 768990
تعداد نوشته ها : 1492
تعداد نظرات : 394
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
VoIP مخفف Voice Over Internet Protocol که برای خدمات تلفن بر بستر اینترنت بکار می رود. اگر شما یک خط اتصال اینترنتی با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا داشته باشید، می توانید خدمات و سرویس های تلفنی مورد نیاز خود را به جای تامین کننده های محلی و سنتی تلفن خود، از اینترنت بگیرید.
بعضی از مردم از VoIP در کنار تلفن های سنتی خود استفاده می کنند. شرکت های ارائه دهنده خدمات VoIP معمولا مبالغ کمتری را برای سرویس های خود، نسبت به ارائه دهندگان تلفن های سنتی پیشنهاد می کنند. جالب اینجاست که بسیاری از ارائه دهندگان VoIP حتی سرویس های 911، راهنمای تلفن و... را نیز ارائه می دهند.

 

VoIP چگونه کار می کند؟
یک راه تبدیل سیگنال های آنالوگ تلفن به سیگنال های دیجیتال، ارسال شدن بر بستر اینترنت است. این عمل همچنین می تواند یا به وسیله خود تلفن (البته IP Phone و نه تلفن معمولی ) و یا توسط یک جعبه جداگانه به نام ATA صورت گیرد.
تلفن عادی > اترنت > راتر > اینترنت > ارائه دهنده سرویس VoIP
IP Phone > اترنت > راتر > اینترنت > ارائه دهنده سرویس VoIP

مزایای استفاده از VoIP :
کاربردهای تلفن سنتی، مثل کاربردهای مرکز تلفن خارجی و کاربردهای IVR داخلی، به طور معمول روی VoIP نیز اجرا می شوند.
دلایل استفاده از VoIP دو دلیل عمده برای استفاده از VoIP وجود دارد که عبارتند از:
• کاهش هزینه ها
• افزایش کارایی ها

کاهش هزینه ها:
هزینه خدمات تلفن از طریق VoIP، بسیار کمتر از مراجع سنتی تلفن است. این امر باعث صرفه جوئی عظیم روی شبکه های انتقال اطلاعات و صدا می شود. این امر عاملی بسیار مهم برای علاقه کاربران به استفاده از خدمات این فناوریست، جالب اینجاست که در موارد
پیشرفته ای که کاربران از سرویس دهنده VoIP خود می خواهند، امکان رایگان شدن تماسهایشان (حتی تماس های بین المللی رایگان) را نیز می یابند. در نتیجه اگر سرویس اینترنتی مطمئنی وجود داشته باشد؛ کاربران به راحتی امکان داشتن تماس های رایگان را خواهند داشت.

افزایش کارایی ها:
بعضی کارها با استفاده از فناوری
VoIP نسبت به تلفن های سنتی بسیار ساده می شوند. به عنوان نمونه :
• تماس های تلفنی دریافتی به طور خودکار به تلفن
VoIP شما بر روی شبکه هدایت می شوند و شما حتی می توانید تلفن VoIP خود را همراه با خود به مسافرت هم ببرید! و در نتیجه از هر جا که به اینترنت وصل شوید، امکان دریافت تماس های خود را خواهید یافت.
• استفاده آسان مراکز تلفن از این فناوری و یکپارچگی همه کارها


دسته ها : آموزنده
دوشنبه بیست و پنجم 11 1389
X